دسته‌ها
منصوری

کوروش منصوری سلطان تیونینگ خودرو در جهان

زندگینامه کوروش منصوری

کوروش منصوری

کوروش منصوری در سال ۱۳۳۹ در چالوس متولد شد و تا سنین دبیرستان در ایران زندگی کرد. پس از دوران دبیرستان به انگلستان مهاجرت کرد. به گفته خودش علاقه بسیار زیادی به سبک طراحی خودروهای لوکس انگلیسی پیدا کرد. تا سن ۲۹ سالگی، فعالیت تجاری مستقل نداشت. با این وجود با جدیت تلاش می‌کرد تا اطلاعات کاملی درباره‌ ارزش واقعی خودروهای کلکسیونی کسب کند. این اطلاعات در مورد هنر ساخت بدنه به‌صورت دست‌ساز و فناوری‌های مرتبط با مهندسی خودرو کسب بود.


منصوری کارآفرین موفق ایرانی در صنعت خودرو

ابتدا شرکت ام پی دیزاین را در انگلستان راه اندازی نمود. او خیلی زود متوجه شد، بازار متمول و پرمخاطب انگلستان، فاقد توان مهندسی آلمان، برای ارتقاء فنی و ظاهری خودروهای مدرن است. پس از فروش شرکت ام پی دیزاین و با تجربیاتی که از این کمپانی کسب نموده بود، برند رسمی تیونینگ منصوری را در سال ۲۰۰۱ به ثبت رسانید. سال ۱۹۸۹، کوروش منصوری اقدام به تأسیس شرکت AP دیزاین در آلمان کرد تا همکاری نزدیکی با برندهای فعال در صنعت افترمارکت و تیونینگ داشته باشد. سپس به آلمان رفت و با تجربه هایی که در زمینه طراحی خودروهای لوکس در انگلستان پیدا کرده بود اقدام به ساخت کمپانی شخصی خود نمود.

مصاحبه با مجله ماشین

کوروش منصوری در گفتگو با مجله ماشین گفته است :

سال ۱۹۸۹ بود که به دلیل علایق شخصی در شهر مونیخ کمپانی MP Design را تاسیس کردم و سال ها مشغول تولید قطعات و همکاری با کمپانی های بزرگ خودروسازی و تیونینگ آلمانی بودیم، اما به خودم گفتم تا کی باید برای دیگران قطعه تولید کنیم؟ حالا زمان آن است که باید خودمان با لوگو و برند منصوری به بازار بیاییم، سپس کار را با بنتلی آغازکردیم که بسیار موفق بود و پس از آن به سراغ استون مارتین رفتیم. ما به سراغ خودروهایی رفتیم که تاکنون کسی روی شان کار نکرده بود.

ویکی پدیا

منبع : ویکی پدیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.