دسته‌ها
منصوری

کریم منصوری ، قاری و حافظ قرآن، که نشان رسمی فرهنگ و هنر از رییس جمهور گرفت

زندگینامه استاد کریم منصوری

کریم منصوری

کریم منصوری در سال ۱۳۴۷ در آبادان متولد شد. از سال ۱۳۵۹ش در جلسات قرآن شرکت کرد. آموزش قرائت قرآن کریم را به صورت حرفه‌ای نزد آقایان، «سیدصالح، گروسی، رکابی و عبدالله‌زاده» دنبال کرد. سپس علم تجوید را به صورت کلاسیک زیر نظر استادان «موسوی، مرحوم اربابی و خدام‌حسینی» آموخت. در سال ۱۳۷۱ طی مدت ۱۱ ماه کل قرآن را حفظ کرد. پس از اخذ مدرک دیپلم در زادگاهش راهی تهران شد. تحصیلات خود را در تهران تا مقطع کارشناسی ادامه داد و در وزارت امور خارجه مشغول به کار شد. همچنین در حال حاضر ایشان عضو شورای عالی قرآن می باشد.

ایشان در برنامه زنده شبکه رادیوقرآن که در ۹ آذر ۱۳۹۸ شرکت کرد در مورد دوران کودکی خود گفت : زمانی که در خوزستان زندگی می‌کردم، پدرم هر روز صبح، تلاوت عبدالباسط را از رادیو کویت و قطر گوش می‌داد; و ما با صدای ایشان برای نماز آماده می‌شدیم. پس از اینکه به کرمان رفتیم; برای اولین‌بار تلاوت سوره “کهف” استاد عبدالباسط را به‌طور کامل شنیدم که تأثیر فراوانی بر من داشت. بعد از آن بود که از مادرم خواهش کردم که نوار کاست سوره‌های مختلف ایشان را برایم خریداری کند. و ایشان هم محبت کردند و حرفم را گوش دادند. پس از پایان جنگ نزد اساتیدی همچون زرندی، گروسی، ظهوری، استاد شیخ مهدی رکابی رفتم. همچنین پس از اینکه به بوشهر رفتیم، از محضر اساتیدی همچون عبدالله‌زاده، گل‌محمدی، باغ ملایی و دوستان دیگر بهره بردم.

افتخارات استاد منصوری

استاد کریم منصوری از سال 1367 در مسابقات داخلی و از سال 1369 در مسابقات بین المللی مقام های برتر کسب نمود. هیئت داوران یازدهمین دوره انتخاب و معرفی خادمان قرآن کریم، در سال ۱۳۸۳ وی را، به دلیل «خدمات ۲۵ ساله در تلاوت زیبای قرآن، تدریس و اداره جلسات و شرکت در مجامع و مجالس بین‌المللی و نیز کسب مقام‌های متعدد کشوری و بین‌المللی»، نشان خادم قرآن کریم را در سال ۱۳۸۳ دریافت کرد. خادم قرآن کریم معرفی کرد. در ۲۲ مرداد ۱۳۹۰، نشان رسمی فرهنگ و هنر را از رییس جمهوری اسلامی ایران دریافت کرد. همچنین گواهینامه تلاوت را از اتحادیه قاریان مصر دریافت کرده است.

معروفترین تلاوت ها

مراسم افتتاحیه اجلاس سران کشورهای اسلامی در سال ۱۳۷۶

تیتراژ آغاز سریال یوسف پیامبر (ص)

منبع : ویکی پدیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.